Материалдар / 11-ден 20-ға дейінгі сандар.Сандарды салыстыру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

11-ден 20-ға дейінгі сандар.Сандарды салыстыру

Материал туралы қысқаша түсінік
11-ден 20-ға дейінгі сандар .Сандарды салыстыру
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 112-сабақ

Бөлім:

Тағам және сусын/

3С. Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есепте

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 1 «»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

11-ден 20-ға дейінгі сандар. Сандарды салыстыру / Саяхатқа алатын тағамдар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1. 1. 1. 2 біртаңбалы сандарды және 10 санын/11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқу, жазу және салыстыру;

1. 5. 2. 2 "+", "-", "=", " ", ">", "<" таңбаларын/ цифрларды, ( ) белгісіз сан символын қолдану

Сабақтың мақсаты

  • біртаңбалы сандарды және 10 санын/11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады және салыстырады;

  • 1. 5. 2. 2 "+", "-", "=", " ", ">", "<" таңбаларын/ цифрларды, ( ) белгісіз сан символын қолданады


Сабақтың барысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


7 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру:

Амансыз ба, ұстазым?

Амансың ба, досым?

Бүгінгі күн сенде,

Сәттілікке толсын!

Өткен сабаққа шолу.

«Жеміс жинау» ойыны

50-20=құлпынай 12+3=қарлыған

80-30=таңқурай 20-7=қарақат

Ал бүгінгі сабағымызда 20 көлеміндегі сандарды қосып, азайтуды меңгеріп, білімімізді кеңейтетін боламыз.

Оқу мақсаты жарияланады.

Өлең оқиды.






Берілген тапсырманы орындайды.








Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.







Өрнектер жазылған жемістер суреттері ,

себет



Сабақтың ортасы

15мин






















2 мин


10 мин


















8 мин

(Ұ) 1- тапсырмада «Ауызша жаттығу» жүзеге асады.

1) Суретке қара. Әрбір саяхатшы қанша таяқшадан әкелгенін санаңдар. Сандарды атаңдар.

Қайсысының таяқшасы көп? Сандарды өсу ретімен атаңдар. Сандарды 1-ге арттырыңдар. Сандарды 1-ге кемітіңдер.

Осы сандардың көршілерін атаңдар.

Ж: 11,12,14.

11+1=12 12+1=13 14+1=15

11-1=10 12-1=11 14-1=13

11-дің көршілері: 10,12.

12-нің көршілері: 11,13.

14-тің көршілері: 13,15.

2)«Кім жылдам?» ойыны

Есептеңдер.

14 + 1=15 14 – 0=14 16 – 6=10

14 – 14=0 14 – 1=13 20 – 2=18

3) 20-ға дейін жұптап санаңдар. Сандарды өсу және кему ретімен жазыңдар.

2,4,6,8,10,12,14,16,18,20.

20,18,16,14,12,10,8,6,4,2

Сергіту сәтінде «Қарлығаш»әні

(Ж) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі.

4)Салыстырыңдар.

10 + 9 >10 + 3 18 + 2 > 20 – 8

14 – 2 <20 – 2 1 0 + 2 =15 – 3

10 + 7 = 19 – 2 2 0 – 9 = 10 + 1


Сабақты қорытындылау:





Тапсырма орындайды























Ойын ойнайды.

Тапсырма орындайды













Тапсырма орындайды


Дескриптор:

Таяқшаларды санайды,1-ге арттырады, 1-ге кемітеді, көршілерін атайды-жарайсың!

Таяқшаларды санауда,1-ге арттыруда, 1-ге кемітуде, көршілерін атаудакөмек қажет етеді. Таяқшаларды санауда,1-ге арттыруда, 1-ге кемітуде, көршілерін атауда өрескел қате жібереді -талпын!

Дескриптор:

Тапсырманы өз бетінше орындайды

Дескриптор:

Жұппен санап,сандарды өсу және кему ретімен жазады.

Дескриптор

Жұппен жұмыс жасайды.Өрнектерді мәніне қарап салыстыра алады


Дескриптор:

Өрнектерді салыстырады, ойында санның орны мен қатарын жасырады/ анықтайды-жарайсың!

Өрнектерді салыстыруда, ойында санның орны мен қатарын жасыруда/ анықтауда көмек қажет етеді-жақсы!

Өрнектерді салыстыруда өрескел қателеседі, ойында санның орны мен қатарын жасыруда/ анықтауда қиналады-талпын!

Дескриптор:

Тапсырманы дұрыс орындайды-жарайсың!

Тапсырманы орындауда қателеседі, көмек қажет етеді -жақсы!



суреттер, таяқшалар














тақта,

дәптер



















Жұмыс дәптері





Сандар жазылған қима қағаздар

Сабақтың соңы 3мин

Кері байланыс «Тик-ток» әдісі бойынша өтеді.

Өз ойын айтады.


«Тик-ток» әдісі

суреті



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!